14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Od pondelka 15. novembra sa začína Týždeň cirkvi pre mládež

Od pondelka 15. novembra sa začína Týždeň cirkvi pre mládež, ktorý potrvá do 21. novembra. Uskutočňuje sa pravidelne počas novembrového týždňa, keď sa na základe udalostí z roku 1989 pripomína medzinárodný deň študentstva. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na svojom webe.


      Pandémia nového koronavírusu značne ovplyvnila prácu s mládežou, avšak napriek tomu mnohí hľadajú, ako sa mladým priblížiť aj v tomto čase. „Chceme mladým ukázať cez mnohé aktivity, že cirkev je tu pre nich a že ich chce sprevádzať vo všetkých ich radostiach a bolestiach,“ povedal žilinský biskup Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS.  

Od pondelka 15. novembra sa začína Týždeň cirkvi pre mládež
foto: ilustračné, Dražovský kostolík


      Vo viacerých diecézach a eparchiách sa uskutočnia diecézne a eparchiálne stretnutia mládeže, ktoré však ovplyvňuje zhoršujúca sa situácia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19. Počas Týždňa cirkvi pre mládež sa tiež spustí celoslovenská príprava na nadchádzajúce Národné stretnutie mládeže, ktoré bude v lete 2022 v Trenčíne.
      Ďalšou celoslovenskou aktivitou je TUMBA – týždeň úloh mladých, ktorú pripravujú dobrovoľníci z Bratislavskej arcidiecézy. Ide o týždeň, keď mladí majú plniť niekoľko úloh, ktoré ich pozývajú byť ľuďmi vydávajúcimi svedectvo. Tradičným podujatím, ktoré sa v rámci Týždňa cirkvi pre mládež koná, je Godzone tour. Do podujatia je zapojených množstvo iných projektov, ktoré sa budú realizovať na lokálnej úrovni.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články