25.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Oceňovali STAROSTLIVÉHO ANJELA: Títo boli najlepší

Pri príležitosti Svetového dňa sociálnej práce Nitriansky samosprávny kraj (NSK) tradične oceňuje mimoriadne činy a kvalitne vykonanú prácu všetkých poskytovateľov sociálnych služieb a jednotlivých pracovníkov zariadení sociálnych služieb (ZSS) na území kraja.

Oceňovali STAROSTLIVÉHO ANJELA: Títo boli najlepší

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou ochorenia COVID 19 sa v tomto duchu niesol vo štvrtok 26. mája aj 5. ročník slávnostného odovzdávania ocenení STAROSTLIVÝ ANJEL.

Vojna poslancov: Miroslav Kollár nazval Kéryho Putinovým trollom a chcel ho odvolať z funkcie. Dopadlo to zaujímavo

„Je mi cťou opäť sa s vami stretnúť, aby som vám vyjadril svoju úctu a obdiv, a tým najlepším odovzdal prestížne ocenenie. Je to moja úprimná pocta vám všetkým, ktorí navzdory mnohým neľahkým situáciám a často zložitým, neočakávaným, okolnostiam vnímate svoju prácu ako životnú misiu blížnemu i ako svoje posolstvo,“ prihovoril sa predseda NSK nominantom na Starostlivého anjela v kategóriách manažment, sociálny úsek, zdravotnícky úsek a ostatní pracovníci.

Oceňovali STAROSTLIVÉHO ANJELA: Títo boli najlepší

Ako predseda NSK podčiarkol, počas pandémie „sa mnohí z vás, naši ocenení, ale aj mnohí vaši kolegovia, ocitli tvárou v tvár ochoreniu, o ktorom v začiatkoch prakticky nikto nič bližšie nevedel. Boli ste postavení pred nové situácie, keď ste sa museli rozhodovať mnohokrát intuitívne a na základe denne pribúdajúcich nových usmernení riešiť zdravotné aj sociálne problémy tých najzraniteľnejších. Počas celého tohto zložitého obdobia ste s nimi zvládali izoláciu, keď ste na úkor vašich rodín zotrvali v zariadeniach v karanténe aj niekoľko týždňov, bez osobného kontaktu so svojimi najbližšími. Zároveň ste sa ocitli v situácii, keď ste sa tými blízkymi, deťmi, priateľmi a súrodencami stali všetkým prijímateľom sociálnych služieb práve vy.“

Oceňovali STAROSTLIVÉHO ANJELA: Títo boli najlepší

Ocenenie STAROSTLIVÝ ANJEL prevzali z rúk predsedu NSK Milana Belicu a vedúcej odboru sociálnych vecí Úradu NSK Eriky Róžovej v kategórii manažment Klaudia Šubová (ZSS Kreatív Klasov), Eva Tóthová (ZSS Baracha Bardoňovo), Vlasta Bezáková (ZSS V kaštieli Horné Obdokovce).

V kategórii sociálny úsek: Katarína Líšková (ZSS Viničky Nitra), Terézia Vargová (ZSS Kreatív Klasov), Alžbeta Angelovičová (ZSS Môj domov Topoľčany).

V kategórii zdravotnícky úsek: Martina Haluzová (ZSS Kamilka Maňa), Eva Melušová (ZSS Môj domov Topoľčany), Katarína Pócsiková (ZSS Kreatív Klasov).

V kategórii ostatní pracovníci Stanislav Bidelnica (ZSS Borinka – Alzheimercentrum Nitra), Melánia Szabová (ZSS Nitrava Nitra), Alena Holková (ZSS Lipka Lipová).

Ďakovný list predsedu NSK si prevzalo v štyroch kategóriách 63 nominantov.

(ts, nsk)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články