18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Obyvatelia Ukrajiny majú v Bratislavskom kraji bezplatnú prímestskú autobusovú dopravu

Obyvatelia Ukrajiny majú s okamžitou platnosťou bezplatnú prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji. Oznámil to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že sa Ukrajincom stačí preukázať pasom či občianskym preukazom.

BSK sa tak pripája k iniciatíve ministerstva dopravy, ktorá má pomôcť občanom Ukrajiny utekajúcimi pred vojnovým konfliktom znížiť náklady na život za hranicami. „Verím, že táto iniciatíva sa rýchlo rozšíri na celé územie Slovenska,“ uviedol Droba. Zároveň oznámil, že BSK je pripravený pomôcť a poskytnúť dočasné ubytovanie a sprostredkovať humanitárnu i finančnú pomoc.

Bezplatné cestovanie prímestskou autobusovou dopravou pre občanov Ukrajiny zaviedol aj Trnavský samosprávny kraj. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v piatok (25. 2.) s okamžitou platnosťou zaviedla na pokyn ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) vo všetkých vlakoch vrátane InterCity bezplatnú prepravu pre občanov Ukrajiny, ktorí sa preukážu platným pasom.

Zdroj: TASR

Foto: imhd.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články