16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Obrazy ukrajinských maliarov vystavuje Vihorlatské múzeum v Humennom

Výstavu obrazov súčasných ukrajinských maliarov pod názvom Pozvanie ponúka návštevníkom Vihorlatské múzeum v Humennom. Prezentované diela boli vytvorené počas medzinárodných výtvarných festivalov, ktoré Galéria Andrej Smolák organizovala v rokoch 1994 až 2019. Návštevníci si ich môžu pozrieť do konca apríla.

Kolekciu viac ako 100 obrazov ukrajinských autorov, z ktorej časť múzeum aktuálne prezentuje, zaradila Galéria Andrej Smolák v Snine medzi zlatý fond svojej galerijnej zbierky s označením posolstvo mieru.

„Výstava Pozvanie je symbolickým retrospektívnym pozvaním do festivalovej atmosféry mieru a priateľstva medzi národmi sveta − pozvaním do sveta metaforickej výpovede maliarov, pozvaním do sveta obyčajných emócií ľudských bytostí. Vo Vihorlatskom múzeu prezentovaný súbor obrazov má ambíciu byť otvoreným dialógom umelcov s návštevníkmi i kreatívnym monológom návštevníkov o slobode v živote človeka,“ informovala Jana Fedičová z múzea v Humennom.

Výstavu s možným predajom diel slávnostne sprístupnili vo štvrtok (16. 3.). Ide o súčasť prezentácie kultúrneho dedičstva Ukrajiny v rámci sprievodného programu 31. ročníka medzinárodnej výstavy Karpatská kraslica 2023.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x