25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

NSK zriadila tri zberné miesta pre materiálnu pomoc Ukrajine

NSK reaguje na požiadavky o pomoc vojnovým utečencom v koordinácii s najvyššími orgánmi SR a v súlade s nimi ju poskytuje.

Krízový štáb pod vedením predsedu NSK Milana Belicu ešte v piatok 25. februára na základe informácií Ministerstva vnútra SR analyzoval kapacitu a naplnenosť stredoškolských internátov v zriaďovateľskej pomoci kraja s tým, že Úrad NSK pripravuje scenár pre čiastkové, úplné, respektíve dodatkové (teda aj s využitím telocviční) využitie týchto priestorov pre vojnových utečencov. Na programe rokovania boli tiež možnosti materiálno-technického zabezpečenia, teda pripravenosť a stav zásob postelí, prikrývok, spacích vakov a vyhodnotili sa voľné kapacity v zariadeniach krízovej intervencie na území nášho kraja.

Tento stav sa denne monitoruje a aktualizuje.

V tejto ťažkej situácii veľmi pomáha aj Nadácia POMOC zriadená Nitrianskym samosprávnym krajom, ktorej podávajú pomocné ruky poslanci Zastupiteľstva NSK, mestá a obce. Pre materiálnu pomoc sú zriadené tri zberné miesta. Vyzbieraná pomoc sa distribuuje na hranice Slovenska a Ukrajiny, alebo priamo do ubytovacích zariadení v našom kraji.

Ako nás informovala hovorkyňa NSK, tieto zberné miesta nájdete v Leviciach, Hronských Kľačanoch, Kozárovciach a zberné centrum je aj v Šuranoch.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články