28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

NSK poskytne ambulanciám praktickým lekárom DOTÁCIE na modernizáciu a prevádzku

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne aj v tomto roku dotácie ambulanciám praktických lekárov.

Ako sa uvádza vo zverejnenej výzve, maximálna výška poskytnutej dotácie na jednu žiadosť je 40.000 eur. Peniaze sú určené predovšetkým na prevádzku a modernizáciu ambulancií, ktoré sa nachádzajú v regiónoch s nedostatkom lekárov.

„NSK sa snaží formou nenávratného finančného príspevku podporiť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a zároveň prilákať mladých začínajúcich lekárov do nitrianskeho regiónu,“ uvádza sa v dotačnej výzve.

Sociálna poisťovňa: O generálny pardon žiadať nemusíte, aktualizujte si kontakty

NSK už dlhodobo pociťuje akútny nedostatok všeobecných lekárov a pediatrov, zároveň eviduje nárast počtu lekárov v dôchodkovom veku. „Dochádza k neúmernému zaťaženiu ostávajúcich lekárov a vznikajú problémy s dostupnosťou poskytovania zdravotnej starostlivosti. Preto aj v tomto roku vyhlasujeme výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácií z rozpočtu NSK na podporu primárnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti,“ konštatoval úrad.

Dotácie sú určené predovšetkým pre začínajúcich poskytovateľov primárnej zdravotnej starostlivosti a pri zriaďovaní novej ambulancie. Pomôcť môžu aj lekárom, ktorí preberajú starú ambulanciu či obnovujú pracovisko po lekárovi, ktorý už ukončil činnosť. „Cieľom finančnej podpory je zabezpečiť v kraji poskytovanie kvalitnej a časovo dostupnej zdravotnej starostlivosti hlavne v regiónoch s nedostatkom lekárov v odboroch všeobecné lekárstvo pre dospelých, pediatria a dorastové lekárstvo a zubné lekárstvo,“ uviedol NSK. Ako pripomenul, termín uzávierky prijímania žiadostí je 31. marca 2023.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x