15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

NSK chce z plánu obnovy získať financie na rozšírenie svojich sociálnych služieb

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce využiť prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR na rozšírenie kapacít vo svojich zariadeniach sociálnych služieb (ZSS). Krajskí poslanci už na svojom májovom zasadnutí schválili uzavretie zmlúv o partnerstve k štyrom projektom.

Ako informoval Úrad NSK, týkajú sa ZSS Lipka v Lipovej, Dunaj v obci Kováčov, Kamilka v Mani a Clementia v Kovarciach. NSK chce v ZSS Lipka vybudovať špecializované zariadenie, ktoré bude v Lipovej poskytovať služby 12 klientom. Okrem toho sa služby ZSS majú rozšíriť o zariadenie podporovaného bývania, ktoré bude poskytovať svoje služby v Nových Zámkoch.

Projekt pre ZSS Dunaj počíta s výstavbou špecializovaného zariadenia komunitného typu. „Postavené bude v obci Mužla a bude mať kapacitu 12 osôb,“ uviedol Úrad NSK. Vybudovanie sociálno-zdravotného zariadenia s kapacitou do 30 miest s celoročnou pobytovou formou je súčasťou projektu, ktorý chce NSK realizovať v ZSS Kamilka v obci Maňa. Rovnaké zariadenie s rovnakou kapacitou má podľa plánov NSK pribudnúť aj v ZSS Clementia v obci Kovarce.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x