4.7 C
Nitra
streda, 1 decembra, 2021

Novorodenecké a detské oddelenie nemocnice má nové postieľky

Kežmarok (TASR) – Novorodenecké a detské oddelenie Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, člen skupiny Agel, má nové postieľky pre deti a novonarodené bábätká. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.
      „Na naše novorodenecké oddelenie sme prijali 15 nových postieľok pre bábätká. Ich veľkou výhodou je to, že sú mobilné a mamičky si môžu svoje detičky kedykoľvek odviesť na izbu. V postieľkach máme monitory dychu, ktoré sú umiestnené pod matracom a slúžia na monitorovanie dychu bábätka. Vďaka nim sa predchádza syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktoré môže nastať v prvom roku života bábätka,“ povedala Antónia Gelatová, manažérka dennej zmeny a zástupkyňa vedúcej sestry novorodeneckého oddelenia kežmarskej nemocnice.
      Staré postieľky boli podľa manažérky dennej zmeny a zástupkyne vedúcej sestry detského oddelenia Silvie Grichovej veľmi ťažké. „Tieto nové sú ľahké a je s nimi výborná manipulácia. Dajú sa polohovať, čo nám pomáha napríklad v situácii, keď dieťatko kašle. Nové postieľky na našom oddelení sú určené pre väčšie deti. Snažíme sa vyhovieť potrebám všetkých mamičiek a každá z nich má postieľku na izbe k dispozícii,“ doplnila Grichová.
      Nové postieľky boli financované prostredníctvom eurofondov. Na novorodenecké oddelenie prišlo 15 mobilných postieľok v celkovej hodnote 6300 eur a na detské oddelenie 20 mobilných postieľok pre staršie deti v celkovej hodnote 16.800 eur.

Foto: Ilustračné, procare.sk

Prečítajte si tiež

Najnovšie články