6.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

NOVINKA: Keby som bola princezná Arabela

Vychádza rozšírené vydanie debutového albumu Darinky Rolincovej: Keby som bola princezná Arabela

Keby som bola princezná Arabela je debutový album Darinky Rolincovej, ktorý nahrala pre Opus ako 11-ročná v roku 1982. Darinka bola už vtedy veľmi populárna a toto postavenie na scéne potvrdila aj ako dospelá interpretka vystupujúca pod menom Dara Rolins, čo je jedinečný unikát.

NOVINKA: Keby som bola princezná Arabela

Nie je – a to ani vo svete – veľa takých prípadov, kedy mimoriadne populárna detská spevácka hviezda potvrdí svoj hviezdny status aj v dospelom veku. Darinka Rolincová, v súčasnosti Dara Rolins, je práve takou úžasnou výnimkou, ktorá sa popri svojej súčasnej tvorbe môže hrdo hlásiť aj ku svojim speváckym začiatkom. Z času, kedy sa jej vek menil z čísla jednociferného na dvojciferné.

NOVINKA: Keby som bola princezná Arabela

Album obsahuje 13 pôvodných piesní a je obohatený o 10 bonusov, medzi ktorými sú aj veľké duetové hity s Petrom Nagyom (Aprílové deti) a Karlom Gottom (Zvonky štěstí). Nechýbajú na ňom aj skladby z televíznych projektov Cengá do triedy (Dve mamičky, Športové drevo, ZOO) a Zázračný autobus (Harmonika, harmonika) alebo televízneho filmu Monika a pes (Monika a pes, Sen hviezdy), ako aj spoločný duet s Ivanom Krajíčkom (Detská diskotéka). V skladbe Moje druhé ja sa po prvý raz v úlohe textárky predstavila aj jej sestra Jana. Rozšírené vydanie vychádza po prvýkrát v CD verzii a je doplnené pôvodným i novým sprievodným textom autorov Pavla Danišoviča (1982) a Juraja Čurného (2021).

„Nostalická spomienka na moje rané detstvo a úplné začiatky kariéry. Sú to pesničky, ktoré navždy zostanú v pamäti nielen mojej, ale aj všetkých mojich rovesníčok a ich detí,“ komentuje vydanie albumu Dara Rolins.

Miro Jaroš, Darin veľký fanúšik a zberateľ jej piesní k vydaniu dodáva: „Trúfam si povedať, že dodnes sme tu nemali výraznejší detský talent, ktorý takto dokázal interpretovať pesničky. Teším sa hlavne z bonusových nahrávok, ktoré vychádzajú prvýkrát na CD. Ako zberateľ viem, že ich v tomto období Darinka nahrala oveľa viac. Verím, že v budúcnosti tiež uzrú svetlo sveta a potešia nielen tých, ktorí sme s nimi vyrastali.“

Zoznam piesní na CD:

01. ŠKOLSKÁ LÁSKA

02. SPRÁVNE KROKY

03. MAMA, PREČO?

04. PIESEŇ O KAMARÁTSTVE

05. ARABELA

06. VTEDY SÚ VIANOCE

07. UKÁŽTE MI CESTU

08. AŽ RAZ BUDEM UČIŤELKOU

09. PRÁZDNINY

10. SLÁVIK A RUŽA

11. PÁN ANDERSEN

12. CESTA DO ROZPRÁVKY

13. KRÁĽOVSTVO MÓDY

Bonus:

14. DVE MAMIČKY

15. ŠPORTOVÉ DREVO

16. ZOO

17. HARMONIKA, HARMONIKA

18. DETSKÁ DISKOTÉKA

19. MONIKA A PES

20. SEN HVIEZDY

21. APRÍLOVÉ DETI

22. MOJE DRUHÉ JA

23. ZVONKY ŠTĚSTÍ

Zdroj: Renáta Tomášová

Marketing & Promotion Manager

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články