19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

NOVÉ ZÁMKY: Sviečkový pochod v rámci Svetového dňa boja proti AIDS

Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS organizuje Mládež Slovenského Červeného kríža (Mládež SČK) sviečkové pochody v troch slovenských mestách. Prvý pochod sa konal v stredu v Liptovskom Mikuláši, ďalší 1. decembra v Košiciach a posledný 2. decembra bude v Nových Zámkoch.

Počas Sviečkového pochodu ľudia kráčajú cez mesto a držia horiace sviečky ako symbol nádeje. Cieľom 26. ročníka kampane je vyjadriť podporu ľuďom s HIV/AIDS, ako aj uctenie si pamiatky 40 miliónov obetí, ktoré si toto ochorenie od začiatku epidémie vyžiadalo. Poukázať chce na možnosti, dôležitosť i potrebu HIV prevencie. Neoddeliteľnou súčasťou kampane je aj snaha o odstránenie diskriminácie a stigmatizácie HIV pozitívnych ľudí. Mládež SČK svojou kampaňou vyzýva na zahodenie predsudkov, ktoré sa s touto problematikou spájajú a usiluje sa naviesť verejnosť na spoločnú cestu vzájomnej tolerancie a empatie.

Ako uviedol prezident Mládeže SČK András Zemes, pre tohtoročnú kampaň vytvorili edukačné video v spolupráci s občianskym združením Dom svetla Slovensko s témou testovania na HIV a iné pohlavne prenosné choroby. „Obsahom je celý priebeh testovania a krátky rozhovor so zástupcom občianskeho združenia. Video je zverejnené na kanáli YouTube a sociálnych sieťach Slovenského Červeného kríža,“ informoval Zemes.

Svetový deň boja proti AIDS je každoročne 1. decembra. Mládež SČK sa problematike HIV/AIDS venuje už od roku 1997 a jej aktivity sú zamerané na edukáciu najmä mladých ľudí, ale aj širšej verejnosti. Hlavným cieľom je šíriť povedomie o prevencii proti HIV, ktorá aj dnes predstavuje najúčinnejší nástroj v boji proti tomuto vírusu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články