18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nové Zámky: Obyvatelia môžu POŽIADAŤ o nový sociálny príspevok

Obyvatelia Nových Zámkov, ktorí sa ocitli v zlej sociálnej situácii, môžu získať od mesta nový príspevok. Zásady jeho poskytovania schválili mestskí poslanci ešte v júni. Žiadosť o jeho poskytnutie musia záujemcovia podať najneskôr do konca septembra.

Ako sa uvádza v zásadách o poskytovaní príspevku krízovej intervencie, jednorazová pomoc môže byť poskytnutá v maximálnej výške 2000 eur. „Príspevok je možné poskytnúť aj opakovane, maximálne však do výšky 500 eur,“ uviedla radnica. Podľa mestského úradu je v Nových Zámkoch 1502 potenciálnych žiadateľov. „Predpokladaná maximálna potreba zvýšenia tejto položky v rozpočte na rok 2023 je 150.200 eur,“ doplnil magistrát.

Ako pripomenul, mesto má už dlhšie vypracované zásady, na základe ktorých poskytuje pomoc ľuďom v ťažkej sociálnej situácii. „Je medzi nimi aj príspevok na vykurovanie formou drevených brikiet a palivového dreva. Nový príspevok dopĺňa okruh oprávnených žiadateľov, ktorí majú nízky príjem či zvýšené životné náklady,“ dodal magistrát.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x