15.9 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Nové Zámky: O projektoch z participatívneho rozpočtu bude hlasovať verejnosť

O financie z participatívneho rozpočtu Nových Zámkov sa tento rok uchádza 21 projektov. Ako informoval mestský úrad, o ich podpore sa rozhodne vo verejnom hlasovaní a následnom hodnotení, ktoré sa bude konať 7. marca v dome kultúry.

Radnica prostredníctvom participatívneho rozpočtu financuje jednoduché občianske projekty i väčšie investičné zadania. „Projekty sa realizujú v rámci jedného kalendárneho roka, mesto na ne poskytne maximálne 1660 eur. Na všetky projekty na jeden rok je vyčlenených maximálne 20.000 eur. Investičné zadania sú zložitejšie. Vyžadujú podrobnejšiu projektovú dokumentáciu a realizujú sa počas dvoch rokov. Maximálna výška podpory pre jedno zadanie je 3000 eur,“ uviedol mestský úrad.

Mesto Levice pripravuje zbierku pre rodiny v hmotnej núdzi

Z celkového počtu 21 prijatých žiadostí prišla jedna po termíne a tri boli vyradené, pretože ich nepodali občianske komunity. „Ďalšie tri žiadosti si vyžadujú viac času, peňazí aj dokumentácie ako občianske projekty. Mesto teda žiadateľom ponúklo možnosť predložiť tieto zámery ako investičné zadania. Zamestnanci mestského úradu nakoniec posudzovali realizovateľnosť 14 projektov, ktoré z participatívneho rozpočtu žiadali celkovú sumu takmer 24.000. O ich podpore sa rozhodne na verejnom posudzovaní v dome kultúry,“ informovala radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x