28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nové Zámky: NSK odkúpi budovu, v ktorej sídli Stredná zdravotná škola

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) odkúpi od Kongregácie sestier božského vykupiteľa Spišská Nová Ves budovu v Nových Zámkoch, v ktorej už 62 rokov sídli Stredná zdravotná škola. Kraj tak vyrieši dlhoročný problém školy, ktorá si musela objekt, v ktorom sídli, každoročne prenajímať.

Kongregácia sestier božského vykupiteľa sa rozhodla budovu predať. Po rokovaniach s viacerými záujemcami, developermi i komerčnými subjektmi napokon schválila predaj samosprávnemu kraju. Ten za objekt zaplatí sumu určenú znaleckým posudkom. Celkovo zo svojho rozpočtu vynaloží na kúpu 2.090.000 eur.
      NSK okrem toho musí splniť aj ďalšiu podmienku. „Kongregácia, ktorá objekt postavila, si pre historickú pamäť žiada zachovať pred budovou bustu Alfonzy Márie Eppingerovej, zakladateľky kongregácie,“ uvádza sa v stanovisku provinciálnej predstavenej Márie Motykovej.

NSK vyčlení peniaze na kúpu budovy po schválení svojho záverečného účtu za rok 2021. Stredná zdravotná škola tak po desiatkach rokov fungovania získa vlastné priestory. „Momentálne disponuje 24 triedami a NSK nevlastní voľný priestory v Nových Zámkoch, do priestorov ktorých by sa mohla presťahovať. Dôležitou zložkou výchovno-vyučovacieho procesu je i odborná klinická prax žiakov, ktorí ju absolvujú v blízkej nemocnici v Nových Zámkoch,“ pripomenul Úrad NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články