30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nočná prehliadka hradu Strečno predstaví život majiteľky Benigny Kiniži

Na nočnej prehliadke hradu Strečno zoznámia návštevníkov v stredu 16. augusta s osudom jeho majiteľky Benigny Kiniži. Podľa hovorkyne Považského múzea v Žiline Magdalény Lackovej údajne zniesla zo sveta troch manželov.

Doplnila, že desivé a zároveň humorné scénky z jej života pod názvom (Ne)zabudnuté tajomstvá pripraví divadelno-hravé zoskupenie Razca. „Benigna bola vzdelaná, láskavá a zbožná žena. Mala však smolu na mužov. Navyše sa povráva, že smrť jej manželov nebola celkom s kostolným poriadkom. Ako to bolo naozaj? Zistíte na našej zážitkovej prehliadke,“ uviedla autorka scenára Katarína Maršalová.

Nočná prehliadka hradu Strečno predstaví život majiteľky Benigny Kiniži

Po prehliadke hradu bude na nádvorí magická ohňová šou v podaní Black Evils a videomapping. „Minulý rok sme stavili na významné udalosti, ktoré sa na hrade udiali. Premietanie malo veľký úspech, preto sme sa rozhodli zopakovať ho,“ priblížila správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová s tým, že vizuálny zážitok doplní stredoveká kuchyňa Cechu Terra de Selinan.

Prehliadky sa uskutočnia v šiestich vstupoch od 20.30 h do 23.00 h. „Návštevníkom odporúčame vziať si baterky,“ dodala hovorkyňa Považského múzea.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x