16.1 C
Nitra
pondelok, 26 septembra, 2022

Nitriansky samosprávny kraj chce na zvýšené ceny energií vyčleniť dodatočne jeden milión eur

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyčlení pre svoje organizácie dodatočné zdroje na vykrytie zvýšených poplatkov za energie. V prípade, že krajskí poslanci na svojom februárovom rokovaní (7. 2.) schvália rozpočtové opatrenie, pôjde na doplatky za energie jeden milión eur.

Kraj ich vyčlení zo svojho rezervného fondu. „V súvislosti s výrazným nárastom cien energií na svetových burzách existuje veľké riziko rastu cien za nové dodávky elektrickej energie a zemného plynu predovšetkým pre organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK. Tým ku koncu uplynulého roka 2021, respektíve v priebehu aktuálneho roka, skončila platnosť zmlúv o dodávke energií,“ pripomenul Úrad NSK.

Kraju sa navyše podarilo dosiahnuť v rezervnom fonde vyšší zostatok, ako očakával. „Ten bol k 31. decembru 2021 vo výške 16.950.594,99 eura, čo je o 1.564. 821,12 eura viac oproti plánovanému zostatku. Preto navrhujeme vyčleniť finančné prostriedky vo výške jeden milión eur, ktoré budú účelovo určené na zvýšené výdavky spojené s nárastom cien energií v tomto roku,“ uvádza sa v materiáli, ktorý bude schvaľovať zastupiteľstvo NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články