8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Nitrianska galéria predstaví nové diela zo svojho zbierkového fondu

Nitrianska galéria predstaví verejnosti diela, ktoré pribudli do jej zbierkového fondu za obdobie posledných dvoch rokov. Výstava s názvom Fokus bude sprístupnená 8. júla. Podľa organizátorov bude cielenou prezentáciou autorov mladšej a strednej generácie.
      Návštevníci výstavy uvidia diela umelcov, ktorých tvorba v zbierke galérie doteraz vôbec nebola zastúpená. „Strategicky boli nákupy zamerané na posilnenie fondu grafiky dielami od umelcov Paľa Čejku a Tomáša Klepocha a fondu fotografie a iných médií od autorov Andrása Cséfalvayho a Lucie Papčovej. Pri nákupoch zbierkových predmetov sa odborne snažíme vytvárať reprezentatívnu kolekciu súčasného slovenského umenia, vďaka čomu fokus akvizičného záujmu korešponduje aj s vedecko-výskumnými úlohami Nitrianskej galérie,“ uviedla kurátorka výstavy Ľudmila Kasaj Poláčková.
      Ako pripomenula, dôležitou odbornou úlohou Nitrianskej galérie je zbierať, uchovávať, prezentovať, odborne spravovať a ochraňovať kultúrne dedičstvo všetkých výtvarných disciplín vizuálneho umenia 20. a 21. storočia. „K nášmu modelu akvizičnej politiky sme dospeli na základe odbornej práce kurátorov a kustódov Nitrianskej galérie. Budovanie zbierky moderného a súčasného umenia je jedným z našich hlavných cieľov,“ skonštatovala Poláčková.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články