9.8 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Nitranoviny.sk: Sú to naše dva roky prázdnin

Budú to už dva roky. Ani nevieme, ako sa to všetko zbehlo.

Nitranoviny.sk: Sú to naše dva roky prázdnin

Dnes, keď si na naše začiatky spomenieme, vyvoláva to v nás príjemné a vtipné spomienky, pretože okrem portálu magazínového typu, ktorého obsah už môžete čítať denne, nám priniesol kopec fantastických ľudí. Pod jeho vznik sa podpísala zvláštna zhoda náhod. Kríza, korona a my sme sa akosi začali spájať. Niektorí prišli o prácu, niektorí potrebovali zmenu. Niektorí sme sa nevideli už celé roky. Niektorí už ani nepísali. A chceli písať znova. A bolo to silné.

Sedeli sme na (skoro tajne) záhrade a tvorili nitranoviny.sk. Novinári, spisovatelia, odborníci z rôznych odborov, z rôznych kútov krajiny. Dopĺňali sme chýbajúce otázniky k aktuálnemu dianiu v spoločnosti, v regióne či v kultúre. Pamätáte si ešte? Zmizli sme z ulíc, z divadelných sál, z kina. Všetko okolo zastalo. No my nie. My sme sa práve vtedy rozbehli. Nitranoviny.sk mali čo hovoriť, čo písať, čo skúmať, na čo všetko sa pýtať. Toto je naša úloha. Preto sme sa stretli.

Chceli sme písať o tom, čo pre iných možno, z rôznych dôvodov, nie je zaujímavé, predstaviť vám úplne neznámych, no šikovných ľudí, dať priestor tým, ktorí chcú niečo povedať a v našom regióne bez zbytočnej pretvárky poukázať na skutočnosti, ktoré by sme nemali tolerovať. Ponúknuť príbehy ľudí, ktorí žijú úplne bežným životom, no napriek tomu dokážu fantastické veci, ktoré sú prínosom pre nás všetkých.

Nitranoviny.sk: Sú to naše dva roky prázdnin

Nitranoviny.sk tvoríme vo voľnom čase, nikdy nás nezaujímali a ani netlačili štatistiky návštev a čítanosti. To nebolo a ani nikdy nebude našou prioritou, pretože neplánujeme náš obsah bulvarizovať a ani s nikým súperiť o to, kto mal čo zverejnené ako prvý a kto prinesie väčšiu „pikošku“. No pre zaujímavosť, náš portál za posledné tri mesiace navštívilo 300.000 čitateľov. čítajú. Toto sme dokázali. Len obsahom, ktorý zaujal a tým, že sme jednoducho chceli. Teší nás to o to viac, že nemáme len krátke správy, ale pre niekoho možno aj náročné, dlhé čítanie, ktorým sa treba prelúskať a zamyslieť sa nad jeho obsahom.

Číta nás 49% mužov a 51 % žien, najsilnejšiu skupinu tvoria čitatelia od 25 do 54 rokov. Nielen z Nitrianskeho kraja a bývalého západného Slovenska, ale aj z iných regiónov. Jednoducho, čítate to, čo vás zaujme a zaujíma. Našou prioritou sú rozhovory a príbehy k každodenného života okolo nás a potom názory a komentáre, ktoré obohacujú spoločenskú diskusiu. Tvorcami obsahu sa môžete stať aj vy, radi privítame vaše postrehy, názory, fotografie.

Prečo to všetko robíme? Lebo chceme. Robíme nitranoviny.sk s radosťou, zanietením, otvárame svoje srdcia. Milujeme písanie. Milujeme byť s ľuďmi. Radi sa pýtame. Sme jednoducho zvedaví. Informujeme, nepropagujeme. Mnohí nám vyčítate práve to, že nás neviete „zaradiť“, ale my sa zaradiť do nejakej skupiny ani nechceme a neplánujeme. Nechceme byť rozhodcami v súťaži o správnosť názoru či presvedčenia, to nech robia iní. My chceme iba sprostredkovať rôznorodé informácie, z ktorých si slobodne vyberte vy, čitatelia.

Radi by sme sa však posunuli ďalej. Preto sme sa rozhodli ponúknuť priestor na nitranoviny.sk aj inzerentom, ktorí by sa radi aj prostredníctvom nášho portálu zviditeľnili a podporili svoj biznis, či aktivity.

Ďakujeme.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x