15.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

NITRADOG: Na výstave psov v Nitre bude takmer 9000 psov zo štyroch kontinentov

Na výstave psov v Nitre sa predstaví takmer 9000 psov. Podujatie nesúce názov Nitradog Carnival Cup sa koná sa od piatka do nedele (17. – 19. 2.) v Agrokomplexe v Nitre. TASR o tom informovala sekretárka výstavy Dominika Hradská s tým, že súťažiť budú o najkrajšieho psa celej výstavy.

„Na začiatku sezóny sa prekonal dlhodobý rekord nielen počtom prihlásených psov. Výstavisko Agrokomplex privíta účastníkov z 29 krajín zo štyroch kontinentov,“ priblížil riaditeľ výstavy Jozef Šuster. Hodnotiť psy bude podľa neho 57-členný rozhodcovský zbor z niekoľkých krajín. Posudzovanie počas všetkých troch dní sa podľa Hradskej koná v niekoľkých kruhoch súčasne. Verejnosť si okrem nich môže každý deň pozrieť rôzne aktivity. Vstup na výstavu je zadarmo.

„Lákadlom pre najmenších návštevníkov bude detský kútik,“ doplnila Hradská. Pripravené sú napríklad aj ukážky policajnej kynológie, dogdancingu či dogtrekingu. Priblížila, že v nedeľu budú mladí vystavovatelia súťažiť v národnom finále za rok 2022, z ktorého sa prví traja kvalifikujú na celosvetové a európske podujatia ako reprezentanti Slovenska.

„Oplatí sa prísť pozrieť aj tie najkrajšie z najkrajších v záverečných súťažiach, kde budú súťažiť o prestížny titul najkrajšieho jedinca celej výstavy,“ podotkol riaditeľ výstavy. Zároveň sú výstavy psov aj miestom, kde sa určuje smerovanie chovu jednotlivých plemien psov. „Renomovaní odborníci prihliadajú na štandard plemena, povahu a zdravie jedincov, ktorí následne ovplyvňujú chov,“ doplnil Šuster. Podujatie v Nitre usporadúvajú Zväz športovej kynológie SR a Únia kynologických klubov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x