19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Znalci Braillovho písma budú v súťažiť na Tour de Braille

Znalci a fanúšikovia Braillovho písma sa zídu 11. augusta v Nitre na súťaži Tour de Braille. Ako uviedli organizátori z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska, podujatie je súborom šiestich súťaží zameraných na čítanie a písanie Braillovho písma.

Jednotlivé disciplíny budú prebiehať v interiéroch i exteriéroch na rôznych miestach v centre Nitry. Každý účastník bude mať svojho asistenta, ktorý ho bude sprevádzať na jednotlivé stanovištia. „Súťažiť sa bude v čítaní Braillovho písma i v jeho písaní na mechanickom písacom stroji pre nevidiacich. Ďalšími disciplínami sú korektúra textu, identifikácia liekov, výber z jedálneho lístka a písanie Braillovho písma na Braillovej tabuľke,“ informovali organizátori.

Ako pripomenuli, všetky disciplíny budú hodnotené v dvoch kategóriách. V prvej sú zaradení súťažiaci, ktorí sa Braillovo písmo naučili na prvom stupni základnej školy (ZŠ), a v druhej tí, ktorí sa Braillovo písmo naučili na druhom stupni ZŠ alebo v dospelosti. Súčasťou podujatia je aj verejné čítanie z kníh písaných v Braillovom písme, ktoré sa bude konať v Krajskej knižnici Karola Kmeťka. Vyhlásenie výsledkov súťaže je naplánované na 17.00 h na Svätoplukovom námestí, kde celé podujatie uzavrie slávnostný koncert.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x