15.9 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

NITRA: Zaočkovanosť v Nitrianskom kraji dosiahla 42 percent

Zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19 dosiahla v Nitrianskom kraji k 24. augustu 42 percent. Ako informoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK), prvú dávku vakcíny dostalo 293.661 ľudí, druhou dávkou je zaočkovaných 273.053 obyvateľov.
      Najväčšia, 46-percentná zaočkovanosť je v okresoch Nitra a Šaľa. V Komárňanskom okrese je zaočkovaných 45 a v Novozámockom a Levickom 44 percent obyvateľov. V okrese Zlaté Moravce je zaočkovanosť 40 a v Topoľčianskom okrese 38 percent.      
      Vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) v Nitre, Šali, Štúrove, Leviciach a Nových Zámkoch bolo podaných 149.711 vakcín. „Pre nízke počty očkovancov v čakárni sa očkovanie v jednotlivých VKOC organizuje podľa ich aktuálneho záujmu. Pretože niektoré VKOC sa nachádzajú v priestoroch, ktoré slúžia na iné účely a v súčasnosti sa naň nemôžu využívať, do úvahy pripadá aj uzatvorenie, prípadne zrušenie niektorých centier, napríklad v Šali a v Nových Zámkoch,“ uviedol NSK.
      Okrem VKOC zabezpečuje podávanie vakcín aj výjazdová očkovacia služba. „Vo svojich ambulanciách očkuje aj 74 všeobecných lekárov pre dospelých, 18 všeobecných lekárov pre deti a dorast a štyria špecialisti,“ pripomenul NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články