14.2 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Nitra: Základné a stredné školy sa naučia, ako chrániť žiakov pred závislosťami

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravilo pre základné a stredné školy vzdelávací workshop zameraný na prevencie experimentovania mládeže s návykovými látkami. Ako informovali organizátori, v priestoroch KOS sa bude konať 30. augusta dopoludnia.

Pre účastníkov je pripravený základný kurz Združenia STORM, ktorý je predpokladom na hlbšie vzdelávanie v témach prevencie užívania drog. „Prebiehať bude zážitkovou interaktívnou formou a bude spojený s ukážkami práce so žiakmi na tému látkových závislostí i na to, ako drogy rozpoznať, aké sú ich účinky, spôsoby užívania, vplyv, pôsobenie, riziká, fakty a mýty“ uviedla Jana Ondrušková z KOS.

Ako dodala, po absolvovaní workshopu bude z jeho účastníkov vylosovaná jedna škola, ktorá získa zdarma vzdelávací program STEREO. „Ide o cyklus deviatich 90-minútových interaktívnych seminárov pre jednu triedu. Program pod vedením Združenia STORM prináša primárno-sekundárnu prevenciu rizikového správania žiakov na témy látkové a nelátkové závislosti, šikanovanie a riziká sociálnych sietí,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x