25.7 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Nitra: V Nitrianskom regióne evidujú rastúci záujme o očkovanie

Záujem o očkovanie v Nitrianskom regióne v posledných dňoch stúpol. Samosprávy evidujú záujem nie len o prvú a druhú dávku vakcíny, ale aj o preočkovanie treťou dávkou.
      Veľkú očkovaciu kampaň pred niekoľkými dňami spustilo mesto Nitra v snahe zaočkovať čo najviac ľudí, predovšetkým vo veku nad 50 rokov, aby sa okres vyhol zaradeniu do čiernej farby. Vakcínami Comirnaty a Janssen sa očkuje v obchodnom centre Mlyny i v poliklinike na sídlisku Klokočina. Počas víkendu mobilné očkovacie tímy podávali vakcíny aj v kultúrnych domoch vo viacerých mestských častiach.

Podľa nitrianskej radnice je doterajší priebeh očkovacej kampane mimoriadne úspešný. „Len počas 12. a 13. novembra sa dalo v obchodnom centre zaočkovať 654 ľudí, z toho 529 si prišlo buď po prvú dávku alebo jednodávkovú vakcínu Jannsen. Pokračujeme aj na budúci týždeň, v pondelok sa začína očkovať aj v poliklinike na sídlisku Chrenová,“ informoval magistrát.

Záujem o očkovanie potvrdil aj mestský úrad vo Vrábľoch neďaleko Nitry, ktorý pripravuje očkovanie treťou dávkou vakcíny. „Minulý týždeň bolo ukončené prihlasovanie na tretiu dávku vakcíny. Záujem je veľký, dosiahol 250 prihlásených občanov mesta Vráble, ktorí boli druhou dávkou očkovaní minimálne pred šiestimi mesiacmi. Tento týždeň budú prebiehať prípravné práce, aby v sobotu 20. novembra mohlo dôjsť k očkovaniu všetkých prihlásených,“ uviedla radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články