8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

NITRA: V Nitrianskom kraji je prvou dávkou zaočkovaných 45 percent obyvateľov

Prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostalo 45 percent obyvateľov Nitrianskeho kraja. V rámci Slovenska to radí región na tretie miesto. Ako informoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK), počet zaočkovaných prvou dávkou je 298.401, druhú dávku vakcíny prijalo 281.476 obyvateľov.
      „Výjazdová očkovacia služba (VOS) je v NSK v zmysle uznesenia krajského zastupiteľstva zabezpečovaná dvomi zmluvnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Ostatní poskytovatelia VOS zabezpečujú očkovanie v zmysle zmluvy zo zdravotnými poisťovňami,“ uviedol NSK.
      Počty záujemcov o očkovanie v čakárni Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) sú v súčasnosti nízke. Podávanie vakcín sa preto v jednotlivých veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) organizuje podľa ich aktuálnych počtov. „Momentálne má NSK uzatvorené VKOC Levice a Nové Zámky. Centrá Šaľa a Štúrovo sú premiestnené do priestorov polikliník. Centrum v Nitre znížilo kapacitu na päť očkovacích kójí. Počas nasledujúceho víkendu 25. a 26. septembra nebude z dôvodu nedostatku záujemcov o očkovancov otvorené v kraji ani jedno VKOC,“ konštatoval NSK.
      Kraj zároveň pripomenul, že v prípade prepuknutia ďalšej vlny pandémie je pripravený všetky očkovacie centrá znovu otvoriť v plnej kapacite. „V rámci NSK sa okrem centier očkuje aj v ambulanciách všeobecných lekárov pre dospelých, všeobecných lekárov pre deti a dorast a špecialistov,“ pripomenul NSK.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články