23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: V mestskej časti Dražovce vzniká nové komunitné centrum

V nitrianskej mestskej časti Dražovce vzniká nové komunitné centrum. Svoje služby bude poskytovať miestnym marginalizovaným rómskym komunitám. Podľa vedenia mesta Nitra bude činnosť centra nadstavbou terénnej práci, ktorú radnica v tejto mestskej časti dlhodobo vykonáva.

Nové komunitné centrum bude sídliť v priestoroch základnej školy Dražovce. Začiatkom júna si prevzala stavenisko vysúťažená firma, ktorá v objekte rekonštruuje elektroinštaláciu, vodoinštaláciu, kanalizáciu a solárny ohrev vody. Následne bude budova zateplená a upravené budú aj vonkajšie vstupy a areál.

Práce v hodnote takmer 456.000 eur financuje radnica z nenávratného finančného príspevku. Mesto sa na rekonštrukcii podieľa päťpercentným spolufinancovaním. Práce majú byť ukončená do konca októbra.

Nové centrum ponúkne komunite poradenstvo i pomoc pri integrácii do pracovného prostredia. Zamestnanci budú pracovať so školopovinnou mládežou, ktorá sa v centre bude pripravovať na vyučovanie, prípade im poskytnú doučovanie. Cieľom je podporiť ich pravidelnú školskú dochádzku.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x