10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

NITRA: V horúčavách fungujú všetky „pitníky“, vodné brány i funkčné fontány

V extrémnych horúčavách, ktoré zasiahli Nitru, už môžu ľudia využívať fontánky na pitie, tzv. „pitníky“, i vodné brány. Tie zostávali až do tohto týždňa nefunkčné, pretože podľa vyjadrenia hovorcu mesta Tomáša Holúbeka ich hygienici neodporučili spustiť.
      „Aktuálne však fungujú všetky ,pitníky‘, vodné brány i fontány, ktoré sú funkčné. V minulosti mesto v extrémnych horúčavách polievalo ulice. Momentálne je však všetka dostupná technika nasadená na polievanie zelene, ulice nepolievame,“ skonštatoval Holúbek.
      V Nitre sa nachádza 12 fontán, približne polovica z nich je funkčná. Holúbek upozorňuje, že voda v nich je nepitná. V prevádzke je sedem fontánok na pitie napojených na vodovodnú sieť s pitnou vodou a štyri vodné brány, ktoré vytvárajú osviežujúcu vodnú hmlu.
      Opatrenia v súvislosti s vysokými teplotami sa dotkli aj činnosti nitrianskeho mestského úradu. „Počas dnešného dňa pracujeme v skrátenom režime. Na pokyn prednostu úradu je prevádzka skrátená o dve hodiny,“ potvrdil Holúbek.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články