23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Nitra: Týždeň dobrovoľníctva ponúkne záujemcom desiatky aktivít v celom kraji

Ľudia, ktorí sa chcú zapojiť do dobrovoľníckych akcií v Nitrianskom kraji, sa už môžu prihlasovať na jednotlivé aktivity Týždňa dobrovoľníctva. V poradí 15. ročník podujatia sa bude konať od 23. do 29. júna.

Ako informovalo Nitrianske centrum dobrovoľníctva, tento rok sa v regióne do podujatia zapojilo 26 organizácií, ktoré pripravia viac ako 34 aktivít pre dobrovoľníkov. Kampaň sa bude konať v Nitre, Topoľčanoch, Leviciach, Zlatých Moravciach, Zbehoch, Cabaji Čápore, Slepčanoch, Komjaticiach a v Bojnej. „Obyvatelia Nitrianskeho kraja, jednotlivci, ale aj skupiny ľudí z organizácií či firiem si už teraz môžu vybrať z veľkej ponuky dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, športové kluby, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie,“ uviedla Petra Veľká Hadžová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Ako pripomenula, miestne organizácie vytvorili množstvo príležitostí, ako si vyskúšať dobrovoľnícku prácu. „Tešíme sa na akcie, ako napríklad Dobro.trh, Beh za hospic, skultúrnenie nitrianskeho amfiteátra a podobne. V spolupráci s mestom Nitra rozbiehame v tomto roku aj sériu dobrovoľníckych programov pre seniorov v rámci projektu Tretí vek dobrovoľníctva. Čaká nás široká škála aktivít v exteriéri aj v interiéri,“ doplnila Veľká Hadžová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x