16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Tenisová hala na Chrenovej bude zatvorená, čaká ju rekonštrukcia

Od začiatku apríla bude zatvorená tenisová hala v Nitre na Chrenovej. Dôvodom sú práce na novej tepelnej izolácii strechy, informovala radnica. Zrekonštruovaná hala bude športovcom k dispozícii na jeseň tohto roka.

Okrem novej izolácie bude počas rekonštrukčných prác namontovaná aj nová vzduchotechnika s rekuperáciou, slúžiaca na výmenu vzduchu. Pôvodný drevený podhľad nahradí nový. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vyčíslené na 463.200 eur. Z tejto sumy pokryjú 60 percent financie zo štátneho Fondu na podporu športu, 40 percent bude hradených z rozpočtu mesta Nitra.

Počas rekonštrukcie tenisovej haly budú mať záujemcovia o tenis či bedminton k dispozícii Mestskú športovú halu na Klokočine, Tenisovú akadémiu Skalka a športové priestory základných škôl v Nitre, kde je potrebné sa vopred dohodnúť so zástupcom školy na podmienkach užívania telocvične. Výšku prenájmu si stanovuje škola na základe vlastného cenníka, upozornil magistrát.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x