23.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Nitra: Študentské domovy SPU sú pripravené na nový akademický rok

Študentské domovy (ŠD) Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre sú v plnej miere pripravené poskytovať ubytovanie pre študentov od nového akademického roka 2021/2022. „Samozrejme, budeme reagovať na vzniknutú aktuálnu pandemickú situáciu,“ upozornila hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.
      Celková ubytovacia kapacita študentských domovov SPU je 2182 miest. Najviac, 953 miest, je pripravených v ŠD A. Bernoláka. Druhým najväčším študentským domovom je ŠD Mladosť s 891 miestami. V ŠD Akademická je k dispozícii 248 miest, ďalších 90 lôžok sa nachádza v ŠD Poľnohospodár.  
      V budúcom období plánuje SPU zrealizovať kompletnú rekonštrukciu ŠD Antona Bernoláka s cieľom znížiť energetickú náročnosť tejto budovy. Realizácia projektu bude financovaná z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ako aj zo zdrojov univerzity. „Začiatok budúcej rekonštrukcie závisí od schvaľovacieho a vyhodnocovacieho procesu riadiaceho orgánu operačného programu,“ skonštatovala Chosraviová.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články