13.1 C
Nitra
utorok, 27 septembra, 2022

Nitra: Predseda kraja Milan Belica ešte nevie, či bude opätovne kandidovať

Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica ešte nevie, či bude v jesenných voľbách obhajovať svoj post. Ako uviedol pre TASR, svoju prípadnú kandidatúru včas ohlási.

„Keď bude treba, určite to oznámim, ale zatiaľ ešte nie som rozhodnutý,“ skonštatoval. Ako uviedol, pri zvažovaní vlastnej kandidatúry u neho zaváži to, akí ďalší kandidáti sa budú o post predsedu NSK uchádzať. Belica naznačil, že sa do volebného boja zapojí vtedy, ak by ponuka iných kandidátov nebola dostatočne kvalitná.

Milan Belica k Hattasovi: Ťažko hodnotiť spoluprácu s človekom, ktorý sedí na dvoch stoličkách

„Nehovorím, že ja som nejaký osvietený. Ale nechcel by som, ak by kraju malo hroziť, že výsledky, ktoré sme dosiahli, budú ohrozené. NSK dosahuje špičkové výsledky v mnohých oblastiach, často oveľa lepšie ako iné kraje, a to by bola škoda len tak hodiť za hlavu,“ myslí si.

Nitra: Predseda kraja Milan Belica ešte nevie, či bude opätovne kandidovať
Foto: teraz.sk NN

Rovnako naznačil, že v prípade kvalitného kandidáta na post predsedu NSK by svoju vlastnú kandidatúru nemusel ohlásiť. „Ak zhodnotím, že je tam kandidát, ktorý by to vedel ťahať ďalej, budem spokojnejší. Naozaj sme sa snažili dať ekonomiku a hospodárenie kraja do poriadku a ja by som si veľmi želal, aby kraj išiel doterajším spôsobom. Aby bol trošku konzervatívny pri investovaní a investoval tam, kde je to najpotrebnejšie,“ dodal.

M. Belica je na poste predsedu NSK už vyše 20 rokov. Je tak jediným predsedom vyššieho územného celku, ktorý je v jeho čele od vzniku samosprávnych krajov v roku 2001.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články