19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum pripravilo cyklus prednášok o archeológii

Prvou prednáškou sa vo štvrtok popoludní začalo v Ponitrianskom múzeu v Nitre cyklus s názvom Večery s archeológiou. Ako informovali organizátori, podujatie je určené všetkým záujemcom o archeológiu, pamiatky a minulosť.

Ako doplnili, rozprávať sa bude o významných objavoch, o výskumoch v nitrianskom regióne, o kultúre, etnikách, národoch i o zaujímavých pohľadoch na archeológiu. Prvá prednáška bude venovaná výskumu Oponického hradu. „O jeho najnovších výsledkoch budú informovať odborníci z Katedry archeológie na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre,“ uviedlo múzeum.

Remeselníci, pozor! Ste šikovní, a ak máte chuť, v Nových Zámkoch budete môcť prezentovať svoje výrobky

Cyklus pravidelných prednášok potrvá až do konca mája. Pozvaní odborníci budú na nich hovoriť o začiatkoch parnej revolúcie v Európe, o skúmaní mikroskopických zvyškov rastlín pri archeologickom bádaní, či o archeológii konfliktov. „Prednášky sa budú venovať aj počiatkom maďarského etnika v Európe nielen z pohľadu archeológie, hovoriť sa bude aj o zvieratách a ich význame pre človeka v stredoveku, o archeológii slovenských popravísk i o výskume germánskej osady v Beladiciach,“ pripomenuli organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x