10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum obohatí svoju ponuku o výtvarné výstavy

Ponitrianske múzeum v Nitre pripravilo cyklus výstav, prostredníctvom ktorých predstaví diela výtvarníčok z nitrianskeho regiónu. V rámci troch expozícií bude od marca do septembra prezentovať tvorbu štyroch umelkýň.

Nitra: Ponitrianske múzeum obohatí svoju ponuku o výtvarné výstavy

Ako uviedli organizátori, prvou bude výstava s názvom Obidve. V termíne od 3. marca do 29. apríla predstaví diela Eleny Nittnausovej a Miloslavy Salanciovej. „Obe umelkyne sú absolventkami Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty v Nitre. Pôsobili ako učiteľky výtvarnej výchovy, založili celoslovenskú výtvarnú súťaž pre deti a mládež Svet ticha, zorganizovali desať ročníkov prezentácií detskej projektovej výtvarnej tvorby. Sú spoluautorkami vysokoškolských metodických publikácií, tiež lektorovali učebnice výtvarnej výchovy pre žiakov základných škôl. Obe žijú a tvoria v Nitre,“ uviedla kurátorka výstav Marta Hučková Kocianová.

Vesmír a svet ako znak je názov druhej výstavy, ktorú Ponitrianske múzeum sprístupní od 5. mája do 1. júla. Svoje diela na nej bude prezentovať Marta Horníková. V termíne od 7. júla do 20. septembra bude vo Veľkej dvorane Ponitrianskeho múzea inštalovaná výstava Promenáda mojím svetom, ktorá predstaví tvorbu Alexandry Geschwandtnerovej.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x