20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nitra podporí vzdelávacie projekty určené mladým

Mesto Nitra podporí neformálne vzdelávanie a rôzne aktivity mladých. Poslanci na svojom júlovom rokovaní schválili na tieto účely sumu 8212 eur.
      Príspevok od 202 do 770 eur dostane od mesta celkovo 14 škôl, neziskových organizácií i súkromných vzdelávacích inštitúcií. Mesto tak podporí napríklad projekt zameraný na fitness aktivity na Základnej škole Na Hôrke, doučovanie žiakov vo vzdelávacom centre Educat, výučbu cudzích jazykov i hudobnej výchovy, ale aj letnú divadelnú školu, dobrovoľníctvo, či vzdelávanie detí s poruchami pozornosti.
      Radnica si pri udeľovaní dotácií na vzdelávanie stanovila v roku 2021 viacero priorít. Podporu smerovala predovšetkým do aktívnej práce s mládežou, na doučovanie žiakov počas pandémie i na inkluzívne vzdelávanie. „Prioritou je aj zlepšenie duševného zdravia a zvládnutie izolácie mládeže, a tiež prevencia a šírenie povedomia o šikane, drogovej a iných závislostiach,“ informoval magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články