13.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Nitra podporí dotáciou rôzne sociálne a zdravotné aktivity

Mesto Nitra poskytne aj tento rok dotácie na rôzne aktivity v oblasti sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Ako informovala radnica, projekty je potrebné predložiť najneskôr do 28. februára.
        

Celkovo podporia sedem cieľových oblastí. Dotáciu môžu získať žiadatelia, ktorí sa zamerajú na zlepšenie prístupnosti rôznych služieb pre obyvateľov Nitry. „Ide o odstraňovanie rôznych bariér pre zdravotne postihnutých občanov, podporu ich nezávislého a aktívneho života, ale aj podporu rôznych dobrovoľníckych aktivít,“ uvádza sa vo zverejnenej výzve.

Mesto prerozdelí dotácie 96.000 eur na kultúru a kreatívny priemysel

Mestskú dotáciu môžu získať aj projekty zamerané na podporu aktivít pre rodiny s deťmi či na aktívny život seniorov. „Ďalšími oblasťami podpory sú integrácia Rómov, terénna sociálna práca, aktivity zamerané na prevencie drogových závislostí a násilia a tiež podpora verejného zdravia a služby pre obete rôznych foriem násilia,“ pripomenul mestský úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x