23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: Novým hlavným architektom mesta je Milan Csanda

Nitra má nového hlavného architekta. Ako informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek, v utorok sa tejto funkcie ujal Milan Csanda, ktorý sa zároveň stal šéfom Útvaru hlavného architekta na nitrianskej radnici.

Csanda uspel vo výberovom konaní, do ktorého sa prihlásili ešte dvaja ďalší uchádzači. Vo funkcii nahradil Viktora Šabíka, ktorý zastával tento post takmer štyri roky. „Mojou ambíciou je vniesť ucelený pohľad na problematiku územného plánovania vo vzťahu postavenia developer a občan mesta, ako aj na jeho celkový význam v kontexte rozvoja Nitry,“ povedal nový hlavný architekt.

Csanda sa narodil v roku 1972. Vyštudoval Fakultu architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 2002 je autorizovaným architektom s autorizačným osvedčením Slovenskej komory architektov. „Má viacročné skúsenosti v oblasti územného plánovania, urbanistickej a architektonickej tvorby, ale aj z vedenia vlastnej spoločnosti. Pracoval v niekoľkých architektonických kanceláriách a za svoju prácu získal viacero prestížnych ocenení, napríklad Stavba roka (2008) alebo ZUUPS Cena za urbanizmus (2011). Na konte má aj dve nominácie na CE.ZA.AR (2003 a 2006),“ doplnil Holúbek.

Ako dodal, Csanda okrem toho dlhoročne pôsobí v Združení architektov Nitra, v Spolku architektov Slovenska a v mestskej komisii pre architektúru. Je tiež členom pracovnej skupiny pre legislatívu nového územného plánu na Úrade pre územné plánovanie a výstavbu SR.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x