10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Nitra: Nová cyklotrasa prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočina

Nová vznikajúca cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočinu. Magistrát v priebehu februára ukončil všetky vegetačné práce a aktuálne pripravuje celú trasu na jednotlivé konštrukčné vrstvy.

Informoval o tom odbor dopravy na Mestskom úrade v Nitre. Práce majú byť ukončené najneskôr do októbra tohto roka.

Projekt v hodnote viac ako 1,268 milióna eur je financovaný z dotácie z Integrovaného regionálneho operačného programu, z ktorého samospráva financuje 95 percent nákladov. Mesto sa podieľa na výstavbe spolufinancovaním vo výške päť percent.

Cyklotrasa bude mať deväť úsekov. Začínať sa bude na Dubíkovej ulici v Mlynárciach. Ďalej bude pokračovať na trase Štúrova – Pražská – Kmeťova (Viničky) – Popradská – Murániho – Partizánska – Beethovenova – Bizetova. Končiť sa bude na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova na Klokočine.

Súčasťou cyklistického prepojenia bude nové železničné priecestie pre chodcov a cyklistov. Vznikne pri starom cintoríne. Obyvatelia môžu počítať aj s rozširovaním priechodov pre chodcov, ktoré budú bezbariérové, vrátane dlažby pre nevidiacich.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x