20.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: NKN podporí projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie

Inovatívne projekty zamerané na vzdelávanie mladých ľudí môžu získať podporu z Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN). Ako informovala nadácia, uzávierka žiadostí je 4. mája.

Do grantovej výzvy sa môžu zapojiť neziskové organizácie so sídlom v okrese Nitra. „Môžu to byť školy, vzdelávacie organizácie, ale aj neformálne skupiny minimálne troch občanov. V grantovom programe sú vítané projekty, ktoré sú zamerané na podporu inovatívnych foriem formálneho aj neformálneho vzdelávania v oblasti techniky, elektrotechniky a mechatroniky, ktoré prepája teóriu s praxou,“ uviedla NKN.

Úspešní žiadatelia môžu získať na realizáciu svojho zámeru grant v hodnote 1500 eur. Využiť ich môžu na získanie vedomostí a skúseností pri uplatnení sa na trhu práce. „Môže ísť napríklad o aktivity zamerané na technické myslenie, ktoré umožňuje tvorivo uvažovať, konštruovať a riešiť jednoduché technické problémy. Podporíme aj vytvorenie a vybavenie technických kútikov, učební techniky, prezentácie a praktické školenia nových technológií s využitím v praxi,“ konštatuje sa v zverejnenej grantovej výzve.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x