10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Nitra: Nástup nového prevádzkovateľa MHD bol podľa radnice bezproblémový

Nástup nového dopravcu, ktorý od 1. januára prevzal mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Nitre, bol podľa radnice bezproblémový. Po spoločnosti Arriva sa stala novým prevádzkovateľom nitrianskej MHD firma Transdev Slovensko.

Podľa radnice bol pondelok prvým pracovným dňom a pre dopravcu zároveň prvou zaťažkávacou skúškou. „V prázdninovom režime do ulíc mesta vyrazilo 67 nových autobusov. Primátor Marek Hattas sa stretol s dopravným riaditeľom spoločnosti Transdev Slovensko Miroslavom Čurgalim a projektovým manažérom Igorom Ferenczim. Nábeh autobusov podľa ich slov prebieha bez komplikácií, dopravca evidoval zdržanie jedného spoja,“ informoval mestský úrad.

Ako pripomenul magistrát, cestujúcich čakajú v nových autobusoch viaceré vylepšenia. „Okrem nových foriem platenia mobilom a platobnou kartou je funkčná aj mobilná aplikácia Bus Nitra. Podľa zástupcov dopravcu v nej budú počas najbližších týždňov pribúdať ďalšie funkcionality, napríklad mapa či možnosť vyhľadávania spojov,“ doplnila radnica.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články