10.9 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Nitra: Na zimnú údržbu je k dispozícii 1000 ton posypového materiálu i technika

Nitra pripravuje plán údržby, ktorým sa bude riadiť pri starostlivosti o komunikácie a verejné priestranstvá počas zimného obdobia. To sa oficiálne začne 15. novembra a skončí sa po 15. marci.
      Ako sa uvádza v Operačnom pláne zimnej údržby, na posýpanie a údržbu ciest počas nadchádzajúcej zimy má radnica k dispozícii 500 ton soli a 500 ton drviny. Na údržbu komunikácií má magistrát pripravených 14 mechanizmov a vozidiel určených na posyp, odhŕňanie a odvoz snehu. V prípade potreby dodajú ďalšie autá a stroje zmluvní partneri mesta.

V zimnom období budú k dispozícii aj pracovníci, ktorí budú ručne čistiť miesta, na ktoré sa technika nedostane. „Ručné čistenie špecifických miest, mostov, priechodov pre chodcov, schodísk a zastávok MHD bude v prípade sneženia a poľadovice zabezpečované operatívne, podľa potreby šiestimi pracovníkmi, ktorých počet bude zvýšený v prípade mimoriadnych podmienok,“ uvádza sa v Operačnom pláne zimnej údržby.

Zdroj: TASR

Foto: tsk.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články