9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

NITRA: Na sídlisku Klokočina sa začínajú pravidelné projekcie filmov

Na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina sa v piatok začína cyklu pravidelných kultúrnych večerov. Občianske združenie (OZ) ŠOK – Šport Osveta Kultúra pripravilo pre verejnosť päť premietaní pod holým nebom. Program tento rok obohatí aj výstava s názvom Znovuobjavená sloboda.
      Filmy sa budú premietať v amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda v každý augustový a tiež prvý septembrový piatok vždy od 20.30 h. Premietať sa budú veľkofilmy, ale aj menej známa európska tvorba. „Naším cieľom je opäť priniesť na sídlisko kultúru, ktorá má hlbšiu myšlienku. V pandemickej dobe sme sa zamerali najmä na prvok slobody, ktorú sme už začali brať ako samozrejmosť, no ani zďaleka to tak nie je,“ skonštatoval predseda združenia ŠOK Ján Ivančík.
      Ako pripomenul, oproti predchádzajúcim rokom budú projekcie vylepšené o nové štvormetrové plátno a plnohodnotný priestorový zvuk. Sprievodným programom je výstava, ktorá bola realizovaná pri príležitosti 30. výročia definitívneho odchodu vojsk Varšavskej zmluvy z územia Československa. „Zamyslenie nad prvkom slobody tak nadobudne o jednu rovinu navyše. Vstup na premietanie je voľný,“ dodal Ivančík.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články