23.1 C
Nitra
pondelok, 1 júla, 2024

NITRA: Na Kalvárii pribudlo nové mariánske súsošie

Na nitrianskej kalvárii pribudlo nové súsošie Panny Márie Guadalupskej a sv. Juana Diega. Umiestnené je v zátiší v lesíku pred kostolom Panny Márie Nanebovzatej.
      Súsošie obohatí areál pútnického miesta, ktorý momentálne prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. „Bude centrom duchovného života veriacich z Nitry a blízkeho okolia. Tento priestor má byť miestom modlitby, meditácie a stíšenia sa. Súsošie Panny Márie Guadalupskej a sv. Juana Diega bolo zhotovené na podnet Jána Kušníra, ktorý pracoval ako misionár v Mexiku. Jeho autorom sú Peter Repka a Marek Repáň,“ informovalo nitrianske biskupstvo.
      Prvé zjavenie Panny Márie sa malo v Mexiku udiať 9. decembra 1531. „Bolo to na vŕšku Tepeyac, kde boli ruiny niekdajšieho pohanského chrámu. Panna Mária pozdravila Juana Diega a vyslovila želanie, aby na tomto vrchu postavili chrám jej zasvätený. Dnes je Tepeyac najnavštevovanejším pútnickým miestom na svete. Ján Pavol II. ako aj terajší Svätý Otec František nazvali Pannu Máriu Guadalupskú Hviezdou Novej Evanjelizácie,“ pripomenulo biskupstvo.

Zdroj: TASR

Foto: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články