13.7 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Nitra: Mestské slávnosti pripomenú aj okrúhle výročie príchodu Cyrila a Metoda

Nitrianska radnica už začala s prípravou celomestských osláv Nitra, milá Nitra. Konať sa budú v dňoch 3. až 5. júla a budú tiež pripomienkou 1160. výročia príchodu Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy.

Súčasťou podujatia bude aj tradičný Nitriansky jarmok, na ktorý sa už môžu prihlasovať ľudoví a umeleckí remeselníci z celého Slovenska. „Jarmočné stánky budú situované v troch lokalitách. Okrem pešej zóny to bude aj Svätoplukovo námestie a podhradie Nitrianskeho hradu,“ uviedol mestský úrad.

Kultúrny program sa bude odohrávať na pešej zóne pred turistickým informačným centrom. Bude prepojený s prezentáciou pivovarov v rámci Sládkovej Nitry a s večernými koncertmi na námestí. „V podhradí Nitrianskeho hradu bude pripravený celodenný historický program. Atmosféru doplní dobová hudba, turnaje a historický sprievod. Jarmok tak prepojí všetky lokality s trojdňovým programom slávností,“ doplnil magistrát.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x