20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Mesto začalo pracovať na komplexnej evidencii stromov

Nitrianska radnica začala s komplexnou pasportizáciu zelene. Ako uviedol primátor Marek Hattas, v prvej fáze sa bude preverovať stav približne 4000 stromov na sídlisku Chrenová I.

Pracovníci z odboru životného prostredia mestského úradu už začali vykonávať evidenciu stromov, z ktorých každý dostane takzvaný arboštítok. „Tento proces potrvá približne mesiac. Následne si jednotlivé stromy prejdú, preveria ich stav a zapíšu ho do aplikácie,“ vysvetlil primátor.

Cieľom je, aby mal každý strom svoju vlastnú zdravotnú kartu. Tá bude nahratá do aplikácie, ktorú si vytvorí samo mesto. S aplikáciou budú následne pracovať jednotlivé odbory a zamestnanci, ktorí so stromom prídu do kontaktu.

Ako doplnil Hattas, mesto doteraz nemalo žiadnu evidenciu stromov. „Je to ďalší dôležitý krok pri našej snahe o krajšiu, zelenšiu a bezpečnejšiu Nitru. Práve vďaka pasportizácii budeme vedieť lepšie manažovať a udržovať našu zeleň,“ dodal nitriansky primátor.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x