18.1 C
Nitra
pondelok, 25 septembra, 2023

Nitra: Mesto podporí dotáciami kultúrne aktivity i kreatívny priemysel

Nitrianska radnica ponúka aj v tomto roku dotácie na kultúru a kreatívny priemysel. Podporu môžu získať právnické i fyzické osoby v maximálnej výške 15.000 eur. Uzávierka žiadostí je 5. novembra.
      Dotácia je určená na podporu aktivít, ktoré sa budú realizovať v priebehu roka 2022. „Bude slúžiť na podporu umenia, teda divadla, tanca, vizuálneho umenia, kinematografie a multimédií, literatúry a knižná kultúry a tiež na realizáciu podujatí, kultúrno-osvetových aktivít, celoročnú činnosť a tvorbu nových diel,“ informoval mestský úrad.
      Mesto si pri podpore kultúry a umenia určilo na rok 2022 sedem priorít. Sú medzi nimi napríklad projekty venované téme identity mesta a regiónu v 20. a 21. storočí, aktivity, ktoré zdôrazňujú európske hodnoty demokracie, slobody a multikultúrnej tolerancie. Radnica bude podporovať aj projekty, ktoré zvyšujú povedomie o súčasných environmentálnych témach.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články