12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

NITRA: Literárny cyklus v Nitrianskej galérii predstaví prácu Jany Juráňovej

Nitrianska galéria predstaví literárnu tvorbu Jany Juráňovej. V pravidelnom cykle besied sa s ňou bude 29. septembra zhovárať moderátor Dado Nagy.
      Jana Juráňová vyštudovala ruštinu a angličtinu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala ako dramaturgička v trnavskom divadle, ako zástupkyňa šéfredaktora Slovenských pohľadov, komentátorka Slobodnej Európy i editorka viacerých knižných projektov. „V roku 1993 s viacerými spolupracovníčkami založila feministický kultúrny, vzdelávací a publikačný projekt Aspekt. Dodnes je jeho koordinátorkou. Jej jednotlivé práce sú preložené do angličtiny, nemčiny, maďarčiny, slovinčiny a švédčiny,“ pripomenuli organizátori.
      Podujatie s názvom Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1… prebieha v galérii od roku 2006. Projekt sa zameriava hlavne na súčasnú literatúru a prezentáciu autorov, ktorí si získali pozornosť odbornej verejnosti ako ocenení alebo nominovaní na ceny v prestížnych literárnych súťažiach. Súčasťou besied je okrem moderovanej diskusie so spisovateľom aj autorské čítanie textov.

Zdroj: TASR

Foto: Archív

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články