14.1 C
Nitra
štvrtok, 29 septembra, 2022

Nitra: Krajská knižnica bude čitateľom ponúkať recenzie svojich kníh

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre spustila pre svojich čitateľov novú službu. Svoje online produkty určené čitateľom doplnila o knižný blog, ktorý je umiestnený na webovej stránke knižnice.

Jeho hlavnou úlohou je prinášať čitateľom recenzie kníh, ktoré si môžu následne požičať. „Mnohí z našich návštevníkov nám po vypožičaní titulu povedia, či sa im kniha páčila a aké z nej mali dojmy. Radi by sme spravili niečo podobné a vtiahli čitateľov do nášho sveta. Založenie blogu s knižnými recenziami sme zvažovali posledných pár mesiacov a veríme, že prinesie chuť čítať nové tituly,“ informovala knižnica.

Ako pripomenuli autori projektu, recenzie sa budú týkať kníh, ktorú sú vo fonde knižnice. „Knihy, ktoré sami prečítame, následne zrecenzujme. Naši návštevníci ich potom môžu nájsť na našich policiach, požičať si ich a sami prečítať. Po kliknutí na jednotlivý príspevok sa čitateľom zobrazí možnosť výpožičky knihy priamo z nášho z online katalógu,“ vysvetlila knižnica.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články