23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Nitra Knights: Community day v Nitre aj s Valábikom či Budayom

Hráči amerického futbalu doslova pobláznili Nitru nielen perfektnými výkonmi v českej najvyššej súťaži, kde sa dostali až do semifinále. Na Štadióne pod Zoborom pripravili počas piatich nedieľ (domácich zápasov) program pre celú rodinu a inak tomu nebude ani počas najbližšieho víkendu.

Nitra Knights: Community day v Nitre aj s Valábikom či Budayom
Americký futbal v Nitre je mimoriadne obľúbený

Memoriál Viktora Kincela (ďalej MVK) klub organizuje od roku 2010, v ktorom obľúbená osobnosť klubu tragicky zahynula vo výkone služby (policajt). „Vtedy mal Viktor len polročného syna. Pôvodne sa memoriál konal prostredníctvom turnaja, na ktorom sa zišli tímy amerického futbalu. Výťažok z akcie bol venovaný Viktorovej rodine. Po ôsmom ročníku sa MVK pretransformoval do tzv. Community day, kde sa fanúšikovia, hráči, Viktorovi kamaráti spolu zišli na tejto akcii. Ide o viac ako len o šport, aj preto sme sa rozhodli spraviť program pre všetkých.“

„Na memoriáloch bola vždy zábava pre rodiny s deťmi, je to odkaz ako smerom k Viktorovi, tak k tomuto športu a hodnote, ktorú zastáva. Aj tento ročník chystáme, rovnako ako minulé, program vonku v areáli futbalového štadióna pod Zoborom. Budeme radi, keď si tento výnimočný deň s nami užije celá Nitra. Každý je vítaný,“ konštatoval predseda Nitra Knights Matej Gašperan.

Nitra Knights: Community day v Nitre aj s Valábikom či Budayom
Atmosféra na zápasoch je neopísateľná

Okrem hráčov domáceho tímu sa na MVK Community day môžu fanúšikovia tešiť aj na prítomnosť bývalého hráča NHL, hokejového komentátora a experta Borisa Valábika. Chýbať nebude ani zápasník UFC Martin Buday, ktorý v najväčšej MMA lige sveta porazil každého súpera. V rámci programu sa môžu fanúšikovia tešiť na fotobúdku, tombolu, autogramiádu hráčov, súťaže a mnoho iného. 

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x