19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Nitra: IPčko otvorilo kontaktné miesto anonymnej psychologickej pomoci mladým

Občianske združenie IPčko otvorilo vo štvrtok nové kontaktné miesto anonymnej psychologickej pomoci v krízových situáciách v Nitre. Určené je mladým ľuďom v krízových životných situáciách, ktorí získajú dostupnú nonstop bezplatnú odbornú psychologickú pomoc.
      „Kontaktné miesto sídli v Nitre na Damborského ulici 10, kde sú dostupní špeciálne vyškolení psychológovia po dohode cez Krízovú linku pomoci na bezplatnej linke 0800 500 333 alebo prostredníctvom e-mailového kontaktu na kackonr@ipcko.sk,“ informoval Marek Madro, programový riaditeľ občianskeho združenia IPčko.
      Psychológovia budú okrem krízovej intervencie mladým ľuďom poskytovať v rámci kraja aj terénne výjazdové služby krízovej intervencie pri akútnych situáciách, realizovať budú aj preventívne a intervenčné aktivity v školách, poskytnú svoje know-how ďalším inštitúciám a odborníkom v regiónoch, s ktorými chcú spolupracovať. Združenie plánuje v závislosti od finančných možností rozšíriť služby aj do ostatných krajských miest. Najbližšie pripravuje otvorenie kontaktného miesta v Košiciach a Trnave.
      Krízové centrum pôsobí v Bratislave, od štvrtka začalo svoju činnosť aj v Nitre a Banskej Bystrici. Za prvých šesť mesiacov tohto roka 145 psychológov z OZ IPčko poskytlo 36.722 pomáhajúcich rozhovorov a krízových intervencií, čo je nárast kontaktov o 48 percent oproti predchádzajúcemu polroku.

Zdroj:TASR   

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články