19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Dobrovoľníci vyniesli zo zoborských lesov takmer 500 kilogramov odpadkov

Takmer pol tony odpadu sa podarilo dobrovoľníkom vyzbierať v zoborských lesoch. Na 13. ročníku Jarného čistenia Zobora sa ich 12. apríla zúčastnili tri desiatky.

Počas podujatia sa podarilo vyčistiť okolie nemocnice, Zoborského kláštora, prístupovú cestu a les pod parkoviskom. „Ďalšie skupiny sa na terénnych autách prepravili k vzdialenejším lokalitám. Odpadky vyzbierali pri zoborskom jazierku a na hraniciach prírodnej rezervácie Lupka. Tu už nachádzali aj starý domový alebo stavebný odpad, pneumatiky i časti nábytku,“ uviedol jeden z organizátorov Radovan Baláž.

Ako doplnil, všetok vyzbieraný odpad bol nakoniec sústredený pod Špecializovanou nemocnicou na Zobore. „Odtiaľ jeho likvidáciu zabezpečili Nitrianske komunálne služby. Odpadu bolo tento rok 480 kilogramov. Celkovo sa počas všetkých 13 ročníkov Jarného čistenia Zobora podarilo z lesov vyniesť približne 32,5 tony odpadov,“ dodal Baláž.

(tasr, foto fb, Jarne čistenie Zobora)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x