23.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Nitra: Diecézne múzeum zostane pre stavebné práce zatvorené do konca februára

Diecézne múzeum v Nitre zostane zatvorené do konca februára tohto roka. Dôvodom sú stavebné práce, ktoré múzeum realizuje s pomocou dotácie z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Výsledkom rekonštrukcie by malo byť efektívnejšie využívanie kultúrneho potenciálu Nitrianskeho hradu, informovala nezisková organizácia Castellum, ktorej zriaďovateľom je Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Nitra.

Cieľom projektu je zabezpečenie technického vybavenia na Nitrianskom hrade, dobudovanie technicko-kultúrnej infraštruktúry, a tým zhodnotenie jeho potenciálu, uviedla organizácia. Vyššia návštevnosť miesta má priniesť úžitok poskytovateľom služieb v regióne, prínosom má byť aj pre regionálnych výrobcov a producentov. Castellum dodáva, že moderné formy prezentácie kultúrneho dedičstva pritiahnu tiež pozornosť mládeže, ktorá zintenzívni svoj záujem o históriu regiónu.

Zdroj: TASR

Foto: sk.wikipedia.org NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články