19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Nitra: Čitateľský maratón v knižnici doplní aj príbeh v ukrajinskom jazyku

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre sa zapojí do celoslovenského čitateľského maratónu s názvom Čítajme si 2023. Ako uviedli organizátori, podujatie sa bude v priestoroch knižnice konať od 22. do 26. mája.

Podujatie organizuje Linka detskej istoty, ktorá ním chce vzbudiť u detí väčší záujem o čítanie. „V Nitre obohatíme 14. ročník podujatia aj čítaním v ukrajinčine. Knižný príbeh v ukrajinskom jazyku si môžu záujemcovia vypočuť 26. mája o 16.00 h v úseku literatúry pre deti a mládež,“ informovala knižnica.

Projekt Čítajme si vznikol v roku 2008 s cieľom poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. „Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom,“ pripomenuli organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x